Zawody

Najczęściej komentowane

oferty pracy oferty pracy

Kierownik sklepu - jak zostać

Informacje o wybranym zawodzie (Kierownik sklepu)

 

Jak zostać kierownikiem sklepu


Teoretycznie nie ma przeciwwskazań, aby kierownikiem sklepu została osoba posiadająca wykształcenie podstawowe. W praktyce pracodawcy preferują osoby z wykształceniem minimum średnim, a coraz częściej wymagają wyższego. Ukończony kierunek studiów czy szkoła nie ma w przypadku tego stanowiska większego znaczenia.

Dobrze, gdy kandydat na kierownika posiada już doświadczenie na podobnym stanowisku (częste wymaganie w ogłoszeniach). Do tej funkcji można też dojść drogą awansu – wtedy kierownikiem zostaje najlepszy z pracowników. Jest to sytuacja szczególnie charakterystyczna dla sieci sklepów – gdy jest otwierany nowy oddział z centrali firmy zostaje przysłana osoba, która „rozkręca” sklep, pełni przez jakiś czas obowiązki kierownika i jednocześnie obserwuje podległych pracowników. I potem spośród nich wybiera tego, który zostanie jej kierownikiem.

Częste wymagania stawiane przyszłym kierownikom sklepów:


 • samodzielność, odpowiedzialność oraz uczciwość
 • zdolności przywódcze
 • znajomość MS. Office oraz obsługa kasy fiskalnej
 • gotowość do odbycia szkoleń
 • Minimum 3 lata doświadczenia w handlu detalicznym, w tym 2 lata w zarządzaniu zespołem
 • Umiejętności sprzedażowe
 • Wykształcenie minimum średnie
 • Doskonała organizacja pracy
 • Duże zaangażowanie i samodzielność w działaniu
 • Umiejętność obsługi komputera
 • Mile widziane osoby powyżej 28 roku życia.

Zobacz również:

 

Komentarze (8)

dodano dn. 2015-10-04

MsChimaira666 chca kierownika z doświadczeniem ale jesli masz TYLKO wyzsze wyksztalcenie w tym kierunku a nie masz zadnej praktyki chocby na kasie to wcale sie nie dziwie.Zeby moc zarzadac to trzeba miec praktyczna wiedzea nie tylko teoretyczna czym bedziesz zarzadzac.Niech zyje praca u podstaw ;)

dodano dn. 2014-02-28

Ja również po szkole zatrudniłam się na kasie w znanej sieci supermarketów. Szybko połapałam co i jak, objęłam POK i koordynacje pracy kasjerek, ani się obejrzałam jak zostałam Liderem Zespołu, a za chwilę już Kierownikiem. A studia? Studiowałam sobie zaocznie w międzyczasie :-) I nie żałuję. Szwagierka wybrała studia dzienne, a potem był płacz i zgrzytanie zębów jak się okazało, że chcą doświadczenia a nie studiów. A bardzo wybrzydzała w ogłoszeniach o pracę.

dodano dn. 2013-03-12

Proste krok po kroku. Wybrać firmę w której pracuje mało osób aby łatwo się przebić i dawać z siebie wszystko. Po szkole średniej poszłam do pracy, po pół roku awansowałam na kierownika. Tak pracowałam 2 lata. Niestety nie przedłużyli mi umowy (miała być 3 wiążąca na czas nieokreślony), ponieważ zaszłam w ciąże (jak mogłam!!!) Zaproponowali mi abym wróciła po macierzyńskim i umowa będzie od początku. Darowałam sobie. Grunt to też wybrać dobrego pracodawcę... A takich mało. Mimo wszystko doświadczenie mam 2 lata i myślę, że już będzie łatwiej... Pozdrawiam ludzi z głową w chmurach, którzy myślą, mam studia jestem mądry... W życiu trzeba być sprytnym, zaradnym i pracowitym a dopiero później mądrym.

dodano dn. 2012-04-18

Jak zdibyc doswiadczenie po studiach zamiast rok siedziec w domu mozna isc na darmowe praktyki albo staz nieodpolatne.

dodano dn. 2012-02-07

tylko jak zdobyc doświadczenie, jak nikt Cię bez niego nie chce przyjąc??

dodano dn. 2011-05-17

Bez doświadczenia nie ma bata. Nawet studia wyższe na pięciu kierunkach nie przebiją solidnej praktyki. Trzeba wiedziec jak sie zachowac w wielu sytuacjach.

dodano dn. 2010-11-03

@MsChimaira666 W tyłkach Wam się poprzewracało. Żadne studia nie nauczą zarządzania tak jak praca. Myślałaś, że od razu Cię przyjmą na kierownicze stanowisko bo skończyłaś "odpowiednie" studia? Co najmniej z 3 lata doświadczenia w zwykłej pracy trzeba mieć Wasza Wysokość z trzema szóstkami (emocjonalnie na poziomie gimnazjum co?)

dodano dn. 2010-10-29

Skończyłam dzienna Politechnikę Wrocławską, gdzie szkolono mnie przez 5 lat jak być managerem, kierownikiem itp. Teraz od roku szukam pracy w tym kierunku, i co? chcą tylko z DOŚWIADCZENIEM!!! tak kółko się zamyka....