Zawody

Najczęściej komentowane

oferty pracy oferty pracy

Mechanik samochodowy - jak zostać

Informacje o wybranym zawodzie (Mechanik samochodowy)

 

Jak zostać mechanikiem samochodowym


Mechanik powinien legitymować się przynajmniej ukończoną szkołą zawodową, najlepiej o profilu samochodowym. Tak zwane „samochodówki” były kiedyś bardzo popularne także dlatego, że można w nich było zrobić za darmo prawo jazdy. Jednak nowoczesne rozwiązania, z którymi mechanik styka się w dzisiejszych czasach na co dzień, wymagają często większej wiedzy niż ta, którą można zdobyć w zawodówce. Dlatego chętniej zatrudniane są osoby z wykształceniem średnim. Wykonując ten zawód należy też liczyć się z koniecznością ciągłego rozwoju, doszkalania, zapoznawania się z nowymi modelami, technologiami itd.

Zobacz również:

 

Komentarze (15)

dodano dn. 2015-05-04

Czy w technikum mechaniczno-samochodowym uczą od podstaw? Czy trzeba już posiadać jakąś wiedzę o samochodach oraz ich budowie i mechanice?

dodano dn. 2015-02-27

Czy nie znając się narazie na niczym związanym z samochodem, można wyuczyć sie za mechanika samochodowego??

dodano dn. 2013-12-31

Mam pytanie czy mechanik okretowy po AM inz interesujacy sie samochodami (hobby) chcialbym tez zostac mechanikiem samochodowym

dodano dn. 2013-02-22

Jakoś nie przekonuje mnie mechanik po szkole bo tam nauczy sie tylko sprzątać i rozbierać samochody ewentualnie wymienić co nieco ale ciężko ma ocenić co było przyczyną awari .
Ja jestem samoukiem i jeszcze nie zdażyło mi sie żeby coś sie rozkręciło podczas jazdy po wymianie a po serwisach owszem.

dodano dn. 2013-02-14

Ukończyć szkołę i zostać bezrobotnym mechanikiem to jest dzisiejsza perspektywa dla większości absolwentów.Jeżeli chce się mieć pracę to trzeba mieć praktyki zawodowe w bardzo dobrym warsztacie, albo wyspecjalizowanym serwisie, musisz stale podnosić kwalifikacje , tak jak lekarz, bo to nie jest zawód tylko pasja i sposób na życie.Dobrze jeżeli jest ktoś kto wesprze zawodowo i pomoże się rozwinąć.

dodano dn. 2012-09-21

Moim zdaniem w zawodówce też można się dobrze zawodu bo ma sie na codzień styczność z róznymi cześciami i można zobaczyc od początku jak to wszysto działa

dodano dn. 2012-07-21

tylko czy bez doświadczenia przyjmą osoby do pracy? na staż? Też chyba trzeba mieć jakieś pojęcie, którego ja nie posiadam ;p

dodano dn. 2012-07-21

JA OD PRAWIE 10 LAT PRACUJE W TYM ZAWODZIE I NA NIESZCZĘŚCIE JESTEM PO ZAWODÓWCE ALE PIEKARZ :)
CZY NAPRAWDĘ W SZKOLE NAUCZĘ SIĘ WIĘCEJ O SAMOCHODACH?

dodano dn. 2012-06-30

Jami chcesz zostać mechanikiem samochodowym a masz ukonczone liceum to musisz isc do policealnej szkoły zawodowej

dodano dn. 2012-06-06

A ja mając technikum tranasportowe ma pod górkę

dodano dn. 2012-05-16

Jami i nec, po LO też możecie zostać mechanikami, co więcej mechanikami z tytułem inżyniera. Na większości uczelni technicznych jest kierunek: mechanika i budowa maszyn. :) Sama jestem studentką mbm (po LO) - choć kierunek do łatwych nie należy (znaczniej lepiej idzie ludziom po technikach, zwłaszcza z przedmiotów zawodowych, ale z czasem wszystko się wyrównuje), jednakże ważne jest to by robić w życiu coś co będzie sprawiało nam satysfakcję. Serdecznie zapraszam na politechnikę poznańską :)

dodano dn. 2012-04-11

podbijam, Jami jestem w identycznej sytuacji.

dodano dn. 2012-04-01

od dłuższego czasu zaczęłam marzyć o tym, żeby zostać mechanikiem samochodowym i grzebać w samochodach. Niestety było już za późno, żeby przenieść się do technikum czy zawodówki, a za miesiąc kończę LO. Czy jest jakaś opcja (nie wiem: kursy, szkolenia), żebym mogła spełniać swoje marzenie? A jeśli tak, to gdzie i jak mogę tego szukać? pozdrawiam.

dodano dn. 2012-02-23

jak praktyki są gorsze to znaczy że nie lubisz grzebać przy autach? a to przecież codzienność.

dodano dn. 2011-12-25

Mechanikiem nie jest trudno zostac,bo teraz jest duzo szkół o profilu mechaniki samochodowej np szkoły zawodowe lub technikum mechaniczne szkoły sa fajne bo chodze do takiej szkoły jestem na pierwszym roku tylko praktyki sa gorsze