Zawody

Najczęściej komentowane

oferty pracy oferty pracy

Kontroler jakości opis

Informacje o wybranym zawodzie (Kontroler jakości)

 

Zawód kontrolera jakości

 

Kontroler jakości to, jak i sama nazwa sugeruje, osoba, która sprawuje kontrolę nad jakością danego procesu produkcyjnego. To on nadzoruje dany proces i dokłada wszelkich starań, aby dany produkt był jak najwyższej jakości. Osoba pracująca na stanowisku kontrolera jakości może kontrolować cały proces produkcyjny- od momentu zakupu odpowiednich materiałów, aż do zdjęcia towarów z taśm produkcyjnych i dostarczenia ich do właściwego zakładu, firmy czy sklepu- jak i tylko jego określone etapy.

 

Oprócz tego w zakres obowiązków kontrolera jakości wchodzi również prowadzenie rzetelnej i sumiennej dokumentacji wprowadzonego towaru. To on określa jakość danego produktu, wyrobu i nadzoruje wprowadzanie określonych prac i procedur. Do jego kompetencji należą również kontakty z przedstawicielami firm transportowych, firm odpowiedzialnych za pakowanie produktów, jak i z klientami zgłaszającymi defekt danego produktu. Tak, więc jest to zarazem praca indywidualna, jak i zespołowa, która wymaga od jej wykonawców posiadania określonych predyspozycji i umiejętności.

 

Kontrolerzy jakości znajdą zatrudnienie we wszystkich zakładach, firmach specjalizujących się w produkcji, jak i w instytucjach, których zadaniem jest ulepszania i podnoszenie jakości danego produktu. Tak, więc kontroler pracować może np. w zakładzie zajmującym się produkcją kabli, kosmetyków, mebli, w laboratoriach czy też w firmie produkującej produkty żywnościowe.

 

Kontrolerzy jakości pracują zazwyczaj w pomieszczeniach zamkniętych przez osiem godzin przez pięć dni w tygodniu. Wyjątkiem są wielkie zakłady produkcyjne, w których stosuje się system zmianowy.

 

Zarobki kontrolera jakości

 

Zarobki na stanowisku kontroler jakości zależą od wielu czynników, w tym m.in. od branży, wielkości przedsiębiorstwa. I tak np. osoba zatrudniona na stanowisku kontrolera jakości w przedsiębiorstwie średniego poziomu liczyć może na miesięczną gażę w wysokości 2600 złotych, a w dużej firmie już 3200 złotych.

Zobacz również:

 

Komentarze (7)

dodano dn. 2015-11-20

Nowa w tym zawodzie - branża elektroniczna 2000 podstawy + świetne benefity

dodano dn. 2015-10-22

Branza motoryzacyjna - 3200 zł na rękę

dodano dn. 2015-10-16

Kontroler jakosci oraz specjalista badań NDT vt2 PT2 MT2 ut2 wynagrodzenie miesięczne 3200 na reke

dodano dn. 2015-05-18

10letni staż pracy - obecnie Główny kontroler jakości -- najniższa krajowa 1750zł brutto... ;)śmiać się czy płakać!!!

dodano dn. 2015-03-24

parę laat na produkcjii i 200o tys

dodano dn. 2015-03-11

Specjalista kontroli jakosci branża spożywcza różne kursy HCCP ISO GMB 2700 na rękę

dodano dn. 2014-05-05

kilka lat pracy na 3 zmiany w branży automotive na tym stanowisku. Szeroki wachlarza umiejętności zarobki 2000 na rękę