Nowości i Artykuły
Tytuł: Dni wolne od pracy w 2018 r. dodano dn. 2017-12-30

 

Dni wolne od pracy w 2018 r.

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kalendarzowi na 2018 rok, aby sprawdzić ile dni wolnych od pracy nas czeka i w jaki sposób wziąć urlop by długie weekendy były naprawdę długie. W przyszłym roku czeka nas aż 13 dni ustawowo wolnych.

W 2018 r. do pracy nie pójdziemy w następujące dni:

1 stycznia - poniedziałek  – Nowy Rok,

6 stycznia – sobota – Święto Trzech Króli,

1 kwietnia – niedziela – Wielkanoc,

2  kwietnia – poniedziałek – Wielkanocny Poniedziałek,

1 maja – wtorek – Święto Pracy,

3 maja – czwartek – Święto Konstytucji 3 Maja,

20 maja – niedziela – Zesłanie Ducha Świętego,

31 maja – czwartek – Boże Ciało,

15 sierpnia – środa – Święto Wojska Polskiego,

1 listopada – czwartek – Wszystkich Świętych,

11 listopada – niedziela – Święto Niepodległości,

25 grudnia – wtorek – Boże Narodzenie – pierwszy dzień,

26 grudnia – środa – Boże Narodzenie – drugi dzień.

Warto podkreślić, że wliczając wszystkie weekendy w 2018 roku czeka nas aż 114 dni wolnych od pracy.

Niestety w 2018 roku pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych przypada na niedzielę, dlatego też jedynym dniem wolnym poza weekendem, na który możemy liczyć z okazji tego święta będzie Wielkanocny Poniedziałek.

Najciekawiej pod względem ilości dni wolnych wypada maj, w którym mamy dwa dni wolnego, przypadajace na wtorek i czwartek (1 maja i 3 maja), jeśli więc weźmiemy dodatkowo 3 dni wolnego w pracy (poniedziałek 30 kwietnia, środa 2 maja oraz piątek 4 maja) to w sumie wliczając oba weekendy będziemy mieli aż 9 dni wolnych od pracy.

Kolejna okazja do długiego weekendu może nadarzyć się już pod koniec maja, bowiem w nadchodzącym roku na czwartek 31 maja przypada Boże Ciało, wystarczy zatem wziąć jeden dzień wolnego 1 czerwca, aby w sumie mieć 4 dni wolnego (razem z weekendem).

Podobna sytuacja do wcześniej opisywanej będzie miała miejsce w listopadzie. Wszystkich Świętych wypada w nadchodzącym roku w czwartek i jeśli postaramy się o wolne 2 listopada (piątek) to razem z weekendem będziemy mieli aż 4 dni wolnego.

Ciekawie zapowiadają się również grudniowe dni wolne. Święto Bożego Narodzenia przypada w 2018 roku na wtorek (25 grudnia) i środę (26 grudnia), co oznacza że jeśli postaramy się o wolne w wigilię 24 grudnia (poniedziałek) oraz czwartek i piątek (odpowiednio 27 i 28 grudnia) będziemy mieli aż 9 dni wolnego (razem z dwoma weekendami).

 

Komentarze (0) + Dodaj własny komentarz

Brak komentarzy...